Šiuo metu vyksta koncai.lt portalo atnaujinimas. Sekite naujienas mūsų Facebook paskyroje.

Romantizmo elegancija: Katia Skanavi (įvykęs renginys)

19592 Data: 2016-02-26 (Penktadienis)
Laikas: 19:00
Miestas: Vilnius
Vieta: Kongresų rūmai
Adresas: Vilniaus gatvė

KATIA SKANAVI, fortepijonas
LIETUVOS VALSTYBINIS SIMFONINIS ORKESTRAS
Dirigentas EIJI OUE

F. Šopenas. Koncertas fortepijonui ir orkestrui Nr. 2, f-moll, op. 21
S. Rachmaninovas. Simfonija Nr. 2 e-moll.

Šio vakaro koncertas – tikras lobis fortepijoninės muzikos gerbėjams. Solistė KATIA SKANAVI, kurią muzikos kritikai apibūdina kaip turinčią “išskirtinai rafinuotą muzikinę kalbą” savo muzikinį kelią pradėjo Maskvos gabių vaikų mokykloje ir būdama dvylikos jau koncertavo su orkestru Maskvos konservatorijos Didžiojoje salėje. Aštuoniolikos ji laimėjo net keletą prizų Marguerite Long-Jacques Thibaud konkurse Paryžiuje. Taip prasidėjo svaiginanti pianistės karjera, nuvedusi ją į didžiąsias pasaulio koncertų sales. Katia Skanavi toliau studijavo Nacionalinėje Paryžiaus konservatorijoje, Maskvos konservatorijoje ir Klivlando institute pas legendinį Sergei Babayan.

1994 metais ji laimėjo Maria Callas konkursą Graikijoje. Po šio konkurso pianistei buvo suteikta Graikijos pilietybė. 1997 m. muzikę lydėjo sėkmė Van Cliburno konkurse – ji pateko į finalą.

Katia Skanavi yra įrašiusi nemažai kompaktinių plokštelių, kuriose R. Šumano, S. Rachmaninovo, P. Čaikovskio, F. Šopeno kūriniai. Žurnalas “Gramophone magazine” jos įrašytą F. Šopeno muzikos rečitalį buvo pavadinęs “Mėnesio klasikos įrašu”.

Šį vakarą orkestrui vadovaus dirigentas iš tolimosios Japonijos EIJI OUE. Seiji Ozawos pakviestas, 1978 m. vasarą dirigentas mokėsi Tanglevudo muzikos centre, kur susipažino su Leonardu Bernsteinu. Maestro tapo jo mokytoju ir tolimesnėse studijose Los Andželo filharmonijos institute. Oue buvo net kelių simfoninių orkestrų meno vadovu ir vyriausiuoju dirigentu JAV, Vokietijoje, Japonijoje, Ispanijoje.


Įkelta: 2016-02-19 02:01:54
Atnaujinta: 2016-02-26 07:02:22

Susiję straipsniai


Komentarai ()


Tuo metu vykoAtgal

info@koncai.lt
867207342
Naujienlaiškis