Šiuo metu vyksta koncai.lt portalo atnaujinimas. Sekite naujienas mūsų Facebook paskyroje.

JAAKKO EINO KALEVI live (įvykęs renginys)

19758 Data: 2016-03-30 (Trečiadienis)
Laikas: 20:00
Miestas: Vilnius
Vieta: Kultūros baras Kablys
Adresas: Kauno g. 5

Ilgaplaukis, nepamirštamo veido ir neabejotinai geros širdies suomis Jaakko Eino Kalevi (Yah-koh) ilgą laiką buvo tramvajaus Helsinkyje vairuotojas. Dabar – bene labiausiai linksniuojamas suomių muzikos vardas pasaulyje. Iš patirties sakome, kad su Jaakko Eino Kalevi pasimatyti gyvai verta. O ir trečiadienis nesimaišo su jokiom kitom diskotekom.

Jaakko Eino Kalevi viešnagę Vilniuje pristato Sohn, Rhye ir Tricky jau jums atvežusi koncertų agentūra „8 Days A Week”.

-----

JAAKKO EINO KALEVI live (Weird World / Domino Records, FIN)
www.jaakkoeinokalevi.com

Apšildantys atlikėjai bus paskelbti vėliau.

-----

APIE JAAKKO EINO KALEVI

Jaakko Eino Kalevi – tai puikaus balso savininkas, kompozitorius, multi-instrumentalistas ir dar daug talentų savyje auginantis suomių muzikos vunderkindas. Šiandien jis – tikras herojus savam krašte, Suomijos muzikos scenos pažiba ir eksportas, prie kurio pasiekimų jau kuris laikas darniai klijuojasi įtakingos britų leidyklos „Domino Records“ etiketė.

Kovo 30 d. Jaakko Eino Kalevi „Kablyje“ išstos su geru garsu, pristatys naujausią savo programą ir surengs nepamirštamą gyvos muzikos seansą. Čia suomis ir jį šiame koncertų ture lydintis būgnininkas tik jiems būdingu stiliumi maišys disco, synth-pop, folk, funk, dub ir psichodelinio roko garsus ir kurs savitą jausmų pasaulį – diskoteką. Pažadame, linguos ir šoks visi. Patiks, jei patinka „Ariel Pink“, „Caribou“ ir Arthur Russell.

Praėjusiais metais Berlyne įrašytas ir birželį išleistas Jaakko Eino Kalevi studijinis darbas „Jaakko Eino Kalevi“ iškart sulaukė kritikų pagyrų ir susižavėjimo šūksnių. Nieko nuostabaus – pergalingą albumą šlovino tokie muzikos žiniasklaidos gigantai kaip „Pitchfork“, „Under The Radar“, „Dummy“, „DIY Magazine“, „Q Magazine“ „New Music Express“, „Mojo“, „Uncut“ ir kiti. „The Times“ šį suomio albumą pelnytai įvardino praėjusios vasaros garso takeliu, o britų nacionalinis transliuotojas „BBC Radio“ įtraukė net tris šio albumo kūrinius „Double Talk“, „Deeper Shadows“ ir „Hush Down“ į savo grojaraščius.

Nors albumo įrašai vyko Berlyne, kur šiuo metu savo dienas leidžia pats Jaakko, pačio albumo „Jaakko Eino Kalevi“ galutinis suvedimas ir garso korekcijos buvo atliktos Niujorke. Čia Jaakko talkino „Domino Records“ pasiūlytas prodiuseris prancūzas Nicolas Vernhes. Šis patyręs muzikos prodiuseris darbavosi su tokiais skirtingais atlikėjais kaip „Animal Collective“, „Deerhunter“, „Spoon“, „Dirty Projectors“, „Wild Nothing“, „The War On Drugs“, „Torres“ ir „Speedy Ortiz“.

Šių metų sausį šis albumas buvo nominuotas prestižiniam Šiaurės šalių muzikos apdovanojimui „Nordic Music Prize“. Tai didžiulis Jaakko Eino Kalevi pasiekimas ir dar vienas puikus jo kūrybos įvertinimas. Šiame geriausių 2015 metų albumų sąraše taip pat puikuojasi kylančios švedų atlikėjos Seinabo Sey, islandų divos Björk, norvegų grupės „Band of Gold“, danų grupės „Myrkur“ ir kitų albumai. Kovo 3 d. Osle vyksiančiame muzikos festivalyje „by:Larm“ paaiškės, kas pelnys šį prestižinį muzikos apdovanojimą, kuris labai artimas į britų teikiamą „Mercury“ prizą. Anksčiau šį apdovanojimą pelnė „Sigur Ros“ vokalistas Jónsi, suomių atlikėja Mirel Wagner, švedai Goran Kajfeš ir grupės „First Aid Kit“ bei „The Knife“. Bus įdomu, ar Jaakko Eino Kalevi į Vilnių atvyks kaip geriausio metų albumo visoje Skandinavijoje autorius. Linkime jam sėkmės. Fingers crossed!

Nors Jaakko Eino Kalevi muzikos katalogas turtingas ir didelis, melomanai ir žiniasklaida jį atrado visai neseniai. Dauguma kritikų iš pradžių manė, kad „Jaakko Eino Kalevi“ ir yra debiutinis Jaakko įrašas, kas pačiam jo autoriui sukėlė šypseną ir nuostabą. Priminsime, kad jis pirmuosius savo kūrinius internete patalpino dar 2007 m.

-----

Apie JAAKKO EINO KALEVI:
www.jaakkoeinokalevi.com
www.fb.com/JaakkoEinoKalevi
www.soundcloud.com/jeks
www.twitter.com/jaakkoeino

-----

Kultūros baras Kablys, Kauno g. 5, Vilnius, LT.
Renginio pradžia - 20.00.
N-18.


Įkelta: 2016-02-29 02:01:20
Atnaujinta: 2016-03-30 07:00:52

Susiję straipsniai


Komentarai ()


Tuo metu vykoAtgal

info@koncai.lt
867207342
Naujienlaiškis