Šiuo metu vyksta koncai.lt portalo atnaujinimas. Sekite naujienas mūsų Facebook paskyroje.

Dvidešimt žvilgsnių į kūdikėlį Jėzų (įvykęs renginys)

20111 Data: 2016-03-23 (Trečiadienis)
Laikas: 18:00
Miestas: Kaunas
Vieta: Kauno valstybinė filharmonija
Adresas: L.Sapiegos g. 5

Oliviero Messiaeno ciklas „Dvidešimt žvilgsnių į kūdikėlį Jėzų“ - tai fortepijono garsais atkurta Kristaus istorija, jaudinanti ir sukrečianti savo tikrumu. Kiekviena iš ciklo dalių įkūnija tam tikrą Kristaus gyvenimo etapą – nuo švenčiausios Mergelės nuojautos apie būsimo kūdikio atėjimą („Pirmoji Mergelės Komunija“) iki nukryžiavimo („Kryžiaus žvilgsnis“) ir galiausiai prisikėlimo („Meilės Bažnyčios žvilgsnis“).

Koncerte išgirsite 10 šio ciklo pjesių. Tai ryškiausios dalys, žyminčios svarbiausius Kristaus gyvenimo momentus. Neatsitiktinai jos paženklintos svarbiausiomis - Dievo ir meilės - temomis. Šių temų suaugimas ir pirmosios transformacija (nuo griežto santūrumo pirmoje iki ekstatiško triumfo paskutinėje dalyje) simbolizuoja tiek Kristaus prisikėlimą, tiek pasaulio krikščionių bendruomenės vienybę.

Koncerto atlikėja Gabija Rimkutė įsitikinusi, jog šiuolaikinio menininko misija – suteikti klausytojams dvasinių patirčių. Pasak pianistės, fortepijonas niekada nebuvo siejamas su religija – priešingai, XIX a. estetikos įtakoje susiformavusios pianizmo vertybės daugeliu aspektų prieštarauja religinei pasaulėžiūrai. Kaip tik ši prieštara inspiravo Gabijos Rimkutės norą tyrinėti sritį, dažnai nepelnytai liekančią kitų fortepijono vertybių šešėlyje.


Įkelta: 2016-03-19 02:30:43
Atnaujinta: 2016-03-23 07:02:21

Komentarai ()


Tuo metu vykoAtgal

info@koncai.lt
867207342
Naujienlaiškis