Šiuo metu vyksta koncai.lt portalo atnaujinimas. Sekite naujienas mūsų Facebook paskyroje.

Martynas Levickis: kelionė akordeonu (įvykęs renginys)

21586 Data: 2016-10-14 (Penktadienis)
Laikas: 19:00
Miestas: Vilnius
Vieta: Kongresų rūmai
Adresas: Vilniaus gatvė

MARTYNAS LEVICKIS, akordeonas
LIETUVOS VALSTYBINIS SIMFONINIS ORKESTRAS
Dirigentas MINDAUGAS PIEČAITIS

Renginio programa:
W. A. Mozart. Koncertas fortepijonui ir orkestrui Nr. 12 A-dur, K414 (I dalis, aranžuota akordeonui)
V. Trojan. „Pasakos“ akordeonui ir orkestrui
C. Saint-Saëns. „Introdukcija ir rondo capriccioso“ (aranžuota akordeonui ir simfoniniam orkestrui)
M. Ravel. „Valtis vandenyne“ (iš ciklo „Atspindžiai“)
M. Ravel. „Juokdario daina“ (iš ciklo „Atspindžiai“)
C. Debussy. „Jūra“

Jaunasis akordeono ambasadorius MARTYNAS LEVICKIS savo talentu ir charizma priverčia klausytojus iš naujo atrasti aistringą, emocionalų ir išraiškingą akordeono muzikos skambesį bei plačias instrumento galimybes. M. Levickis jau sulaukė tarptautinio pripažinimo – Didžiosios Britanijos spauda šį atlikėją giria už itin technišką instrumento valdymą ir gebėjimą naujai pateikti akordeono muziką. „Talentingasis M. Levickis – muzikantas, kuris viena ranka iš naujo išrado akordeoną“, – taip apie jaunąjį lietuvių akordeono virtuozą rašė vienas didžiausių Didžiosios Britanijos dienraščių „The Independent“.

Pradėjęs muzikuoti vos sulaukęs trejų, vėliau M. Levickis mokėsi gimtųjų Šiaulių S. Sondeckio menų gimnazijoje, po kurios studijas tęsė Londono karališkojoje muzikos akademijoje, prof. Oweno Murray klasėje. Iš čia jo kelias pasuko į Ispaniją, kur Aukštojoje baskų muzikos mokykloje (žinomoje kaip Musikene) pas prof. Iñaki Alberdi M. Levickis įgijo magistro laipsnį.

25-erių metų atlikėjas jau yra pelnęs daugiau kaip 30 tarptautinių apdovanojimų, o 2013 m. išleistas jo diskas iškart atsidūrė Didžiosios Britanijos geriausių klasikinės muzikos albumų sąrašo viršūnėje. M. Levickis jau yra grojęs tokiose prestižinėse pasaulio koncertų salėse kaip Royal Albert Hall, Royal Festival Hall, koncertavęs su BBC, Birmingemo ir kitais simfoniniais orkestrais.

Šiame koncerte M. Levickis akordeono garsais kvies keliauti per epochas, patirti jų skirtumus ir žavesį, pajusti nuotaikas ir įspūdį. Wolfgango Amadeus Mozarto klasicizmas, Camille’io Saint-Saënso romantizmas, Maurice’o Ravelio ir Claude’o Debussy impresionizmas ir Václavo Trojano folkloro muzikos motyvai – tai įspūdingi didžiausių muzikos genijų kūriniai, kuriuos atliks jaunasis akordeono virtuozas ir LIETUVOS VALSTYBINIO SIMFONINIO ORKESTRO muzikantai, diriguojami maestro MINDAUGO PIEČAIČIO.


Įkelta: 2016-07-05 02:01:28
Atnaujinta: 2016-10-14 07:00:05

Susiję straipsniai


Komentarai ()


Tuo metu vykoAtgal

info@koncai.lt
867207342
Naujienlaiškis