Šiuo metu vyksta koncai.lt portalo atnaujinimas. Sekite naujienas mūsų Facebook paskyroje.

VMT Premjera / Europiečiai (įvykęs renginys)

23917 Data: 2016-12-28 (Trečiadienis)
Laikas: 18:30
Miestas: Vilnius
Vieta: Vilniaus Mažasis Teatras
Adresas: Gedimino pr. 22

VMT PREMJERA „EUROPIEČIAI“

I dalies spektaklis pagal Aischilo dramą „Maldautojos“ ir kitus tekstus

Aischilo dramą „Maldautojos“ iš senosios graikų kalbos vertė Audronė Kudulytė-Kairienė

Režisūra – Pauliaus Ignatavičiaus
Vaizdas – Godos Palekaitės
Judesys – Aarono Kahno (JAV)
Garsas – Arturo Bumšteino
Šviesa – Juliaus Kuršio
Dramaturgija – Andriaus Jevsejevo

Vaidina: Daumantas Ciunis, Tadas Gryn, Agnė Kiškytė, Ilona Kvietkutė, Elžbieta Latėnaitė, Gintarė Latvėnaitė, Edmundas Mikulskis, Indrė Patkauskaitė, Tomas Rinkūnas, Tomas Stirna, Almantas Šinkūnas, Mantas Vaitiekūnas.
Premjera 2016 m. gruodžio 13 d.

Gruodžio 13, 14, 28 d. 18.30 Valstybiniame Vilniaus mažajame teatre pristatoma režisieriaus Pauliaus Ignatavičiaus premjera „Europiečiai“ pagal Aischilo dramą „Maldautojos“. Dramoje pasakojama apie Danaides, kurias šalies vadovas Aigiptas nori ištekinti už savo sūnų. Nepanorusios paklusti tirono valiai, jos drauge su tėvu laivu išplaukia į tolimąją Graikiją, į Argo miestą. Argolidės karalius Pelasgas turi priimti nelengvą sprendimą – ar priimti Danaides ir stoti į kovą su Aigipto sūnumis, ar nepriimti jų, taip užrūstinant Dzeusą, bet išvengiant konflikto ir karo. Pelasgas klausia savo tautos nuomonės. „Maldautojų“ finale tauta nusprendžia priimti pabėgėles.
Premjerinio spektaklio „Europiečiai“ kūrėjai ketina sušiuolaikinti antikinės tragedijos tėvu vadinamo Aischilo kūrybą, savaip interpretuoti Danajidžių mitą, kurio tik nedidelė dalis papasakota Aischilo „Maldautojose“. Yra žinoma, kad „Maldautojos“ buvo pirmoji drama iš Aischilo tetralogijos. Dviejų neišlikusių tragedijų „Danaidės“, „Egiptiečiai“ ir satyrinės dramos „Amimonė“ siužetai įkvėpė spektaklio dramaturgą Andrių Jevsejevą prakalbinti Graikiškojo Olimpo dievus moderniosios literatūros tekstais, nūdienos Lietuvos politikų išmintimi.
Ar mūsų laikais yra įmanoma europietiškoji vienybė ir solidarumas? O gal tai tik graži iliuzija? Ar mes teisūs, pabėgėlius traktuodami kaip problemą, o ne kaip galimybę? Kodėl mums taip sunku priimti kitaip mąstantį ir kitaip gyvenantį žmogų? Nevienareikšmiškus atsakymus į šiuos klausimus ir tikisi rasti premjerinio Vilniaus mažojo teatro spektaklio „Europiečiai“ kūrėjai.


Įkelta: 2016-12-06 02:03:45
Atnaujinta: 2016-12-28 07:01:52

Komentarai ()


Tuo metu vykoAtgal

info@koncai.lt
867207342
Naujienlaiškis