Šiuo metu vyksta koncai.lt portalo atnaujinimas. Sekite naujienas mūsų Facebook paskyroje.

Įžymusis gitaristas Dominiс Miller pristatys „Nebylią šviesą“! (įvykęs renginys)

27464 Data: 2018-04-24 (Antradienis)
Laikas: 19:00
Miestas: Vilnius

Įžymusis gitaristas ir Stingo kūrybos bendraautorius Dominikas Milleris Vilniuje pristatys „Nebylią šviesą“!

Balandžio 24-ąją 19 val. jaukioje, kamerinėje, ką tik atrestauruotoje 170-ies vietų salėje pačioje Senojo Vilniaus širdyje: White Piano Hall (ex-Piano.lt), po trejų metų pertraukos koncertuos nuostabusis gitaristas Dominikas Milleris su savo nauja, labai asmenine koncertine programa „Nebyli šviesa“ („Silent Light“)! Šį kartą su Dominiku Milleriu Vilniuje mes išgirsime boso gitaros meistrą Nicolą Fišmaną (Nicolas Fiszman) ir perkusijos bei mušamųjų instrumentų virtuozą Мailzą Кristianą Bouldą (Miles Christian Bould), o taip pat……, tačiau... tegu tai lieka stebuklingu siurprizu! Esame giliai įsitikinę, kad iš tikrųjų net tie šiuolaikinės muzikos mylėtojai, kurie greičiausiai visiškai nežino, kas yra Dominikas Milleris, ne kartą ir ne du yra girdėję jo muziką. Esmė ta, kad Dominikas Milleris ne tik „Dievo pabučiuotas“ gitaristas, kompozitorius ir dainų autorius, jis dar ir bendraautorius, mylimiausias muzikantas tokios pasaulinio lygio „žvaigždės“, kaip Stingas. Laimės dirbti kartu su juo kantriai laukia ir kitos planetos „superžvaigždės“, kurių nebūtina pristatyti. Fill Colinz, Rod Stewart, Placido Domingo, Peter Gabriel, David Bowie, Tina Terner — tai toli gražu ne visas muzikos legendų, su kuriomis kartu kūrė Meistras, sąrašas.

Gimęs Buenos-Airėse, amerikiečio ir airės šeimoje, Dominikas Milleris buvo auklėjamas „Beatles“ and „Rolling Stounes“ muzikos, tango ir Argentinos folko, bliuzo ir džiazo, klasikos muzikos ir basanovos, airių liaudies dainų ir amerikiečių bažnytinės muzikos. Visi šie stiliai įgijus atitinkamą muzikinį išsilavinimą (jis persikėlė į Londoną ir mokėsi klasikinės gitaros bei kompozicijos garsioje Gildchollo muzikos mokykloje) buvo vėliau įkūnyti jo kūriniuose. Kaip sako pats muzikantas apie savo stilių įvairovę, šiandien jis yra klasikinis gitaristas, koncertuojantis Аlbert — Holl, rytoj skrenda į džiazo festivalį, o po to turi netikėtai pats pavirsti „roko žvaigžde“ dar kažkur tai.

„Kaip gitaristas aš daugiausiai žinomas dėl bendros kūrybos su Stingu. Pradedami nuo 1990 metų, mes su juo įrašėme 7 albumus, surengėme daugiau 1000 gastrolinių turų, ir šis mūsų darbas tęsiasi ir dabar. Mes įrašėme kartu su juo daugybę dainų. Pati žinomiausia iš jų, greičiausiai, „Shape of My Heart“. Manęs dažnai klausia: „Ar Jums nenusibodo būti Dominiku Milleriu — Stingo gitaristu?“ Aš atsakau: „Ne!”. Todėl, kad tie mūsų bendri 20 metų nulėmė mano karjerą, o aš labai ja didžiuojuosi. Aš iki šiol manau, kad mano „kasdienis samdomas darbas“ yra pats nuostabiausias pasaulyje. Мan dar neteko garbės sutikti kito tokio artisto, kuriuo talentas taip idealiai atitiktų jo pasiektą populiarumo lygį. Jo kelias — tai ir mano kelias, ir aš labai didžiuojuosi tuo, kad Stingo pasiekimuose yra dalelė mano triūso.

Per tą laiką, kai nedirbau su Stingu, aš užsirašiau daugiau nei 200 albumų su kitais muzikantais, ir aš didžiuojuosi savo darbu su jais (žiūrėkite diskografiją). Kūryba su Fillu Colinzu ir „The Pretenders“ 80-ųjų pabaigoje atvėrė man kelią pas Stingą ir kitus muzikantus. Bet kas itin yra svarbu, šis sesijos muzikanto darbas leido man tapti itin savimi pasitikinčiu profesionalu. Su Fillu Colinzu aš išmokau groti paprastai, arba groti būtent taip, kaip reikėtų vienoje ar kitoje konkrečioje dainoje. Daina „Another Day in Paradise“, ilgą laiką užėmusi pirmąsias Hit Paradų vietas — puikiai įrodo šiuos žodžius.

Pertraukų tarp darbo su Stingu ir kitų muzikantų metu aš užsiimu soline karjera. Aš užsirašiau 7 instrumentinės muzikos albumus ir kartas nuo karto išsiruošiu į nedideles gastrolines keliones. Į instrumentines kompozicijas aš žiūriu kaip ir į dainas. Galbūt iš dalies tai atsitinka ir todėl, kad dažniausiai man tenka dirbti su dainininkais bei dainų autoriais. Man malonu, kad žmonės vertina šiuos albumus, priešingu atveju neturėčiau stimulo tęsti šios veiklos. Savo kompozicijos įrašymas ir pasirodymas su jomis koncertuose kartu su savo draugais — tai man ir dovana, ir poilsis nuo darbo su kitais artistais.

Kai nedirbu su Stingu, kitais profesionalais ir neužsiimu savarankiška kūryba, aš — tiesiog vyras ir šešių vaikų tėvas. Tikėtina, kad su šiais vaidmenimis aš susitvarkau žymiai liūdniau, nei su muzikanto vaidmeniu, tačiau savo laimėjimais šioje reikšmingoje gyvenimo sferoje aš didžiuojuosi labiausiai už viską apie čia kalbėjau...".

Neįtikėtina romantika, atlikimo genialumas, švelni charizma, kerinti šiluma ir nesibaigiantis nuoširdumas — šie ir daugelis kitų epitetų atveria šio įstabaus muzikanto, gitaristo ir kompozitoriaus unikalumo uždangą visiems, kas klausosi jo...
Bilietai į Dominiko Millerio koncertą balandžio 24-ąją 19 val. White Piano Hall salėje,
adresu Trakų 9/1, Vilnius, parduodami visose bilietai.lt kasose.
Informacija apie koncertą, bendradarbiavimą, bilietų užsakymas telefonu: +370 671 765 02; +370 645 36 403


Įkelta: 2018-04-02 11:50:25

Komentarai ()


Tuo metu vykoAtgal

info@koncai.lt
867207342
Naujienlaiškis