Šiuo metu vyksta koncai.lt portalo atnaujinimas. Sekite naujienas mūsų Facebook paskyroje.

Ugningoji čakona! (įvykęs renginys)

27762 Data: 2018-05-04 (Penktadienis)
Laikas: 18:30
Miestas: Klaipėda

Senosios muzikos entuziastės „Duo Barocco“ narės Saulė Šerytė ir Renata Dubinskaitė, pritariant instrumentiniam ansambliui, atliks programą „Ugningoji čakona“. Joje galėsime ne tik pasigėrėti aksominiais solisčių balsais, naujojo KKS klavesino, arfos, išilginės fleitos ir kitų instrumentų skambesiu, bet ir pasigrožėti grakščiais istorinių šokių trupės „Festa Cortese“ šokėjų judesiais.
Čakona – tai greitas, aktyvių perkusijos garsų lydimas ispanų šokis, kilęs iš Lotynų Amerikos, kuriam būdinga ritminga, pasikartojanti boso linija ir varijuojanti melodija. Čakona tapo ypač populiariu Europos muzikos žanru baroko epochoje. Solistai čia galėjo atskleisti savo talentą improvizuoti, panašiai kaip šiuolaikinėse džiazo kompozicijose, pademonstruoti atlikimo virtuoziškumą.

Koncerte „Ugningoji čakona“ skambės XVII ir XVIII a. ispanų ir italų kompozitorių šokiai bei dainos. Skirtingų instrumentų tembrais, perkusijos ritmais ir improvizacijomis išpuošti baroko epochos kūriniai kvies šokti ir linksmintis, o paprastos, dainingos melodijos primins apie profesionaliosios muzikos sąsajas su liaudies kūryba.

„Duo Barocco“:
Saulė Šerytė, Renata Dubinskaitė (mecosopranai)
Rima Švėgžaitė (barokinis smuikas)
Ieva Baublytė (išilginės fleitos, arfa)
Roma Jaraminaitė (barokinė violončelė)
Vilimas Norkūnas (klavesinas)
Adas Gecevičius (perkusija)
Dalyvauja istorinių šokių trupė „Festa Cortese“

Programa: XVII a. ispanų ir italų kompozitorių Orazio Giaccio, Stefano Landi, Claudio Monteverdi, Gulio Caccini, Lorenzo Allegri, Giovanni Girolamo Kapsberger, José Marín, Andrea Falconieri, Mateo Romero, Antonio Soler, Benedetto Ferarri ir Juan Arañés šokiai ir dainos


Įkelta: 2018-04-04 02:01:02

Komentarai ()


Tuo metu vykoAtgal

info@koncai.lt
867207342
Naujienlaiškis