Šiuo metu vyksta koncai.lt portalo atnaujinimas. Sekite naujienas mūsų Facebook paskyroje.

BESTER QUARTET. Unikalus klezmer/world/jazz projektas (įvykęs renginys)

8899 Data: 2013-11-24 (Sekmadienis)
Laikas: 19:00
Miestas: Vilnius
Vieta: Šv. Kotrynos bažnyčia
Adresas: Vilniaus g. 30

BESTER QUARTET
BILIETAI: http://www.bilietupasaulis.lt/lit/bilietai/koncertai/kita/?concert=134530
XVI Tarptautinis akordeono festivalis VILNIUS 2013

XVI Tarptautinio akordeono festivalio uždarymui rengėjai pasirinko prieš penkerius metus fantastiško lietuvių melomanų įvertinimo sulaukusį kolektyvą iš Lenkijos – Bester Quartet. Ansamblio lyderis Jaroslavas Besteris kartu su muzikantais ir vėl itin jautriai ir subtiliai atvers žydų kultūros metraščius. Aukščiausios prabos muzikavimu užburiantis kvartetas koncerte Vilniuje atliks muziką iš dviejų naujausių albumų.

„The Golden Land“ – tai aštuntasis prestižinėje Tzadik kompanijoje išleistas grupės kompaktinis diskas. Jis dvelkia egzodo melancholija ir juslingumu. Atlikėjai muziką regi Poeto žvilgsniu, klajojančiu po šaltą geto skersgatvių tamsą. Tarsi iš rūko išnyrantys žydiškų ritmų siluetai paklaidina klausytoją pasąmonės užribiuose. Tasai Poetas – Krokuvoje gimęs išskirtinis žydų folkloro artistas ir dainų kūrėjas Mordechajus Gebirtigas, nužudytas Krokuvos gete kruvinąjį ketvirtadienį. Jo dainos nuolat skambėjo geto teatre ir iki šiol yra dažnai atliekamos. Jaroslavas Besteris, aranžuodamas lyriškas Gebirtigo melodijas, pripildė jas sodrumo bei emocionalumo ir suteikė joms modernų kontekstą.

Koncerte skambės ir kompozicijos iš albumo „Krakoff“. Tai šių metų grupės darbas, įrašytas koncerto metu Nacionalinėje filharmonijoje Varšuvoje, išleistas cd ir pirmąkart grupės karjeroje – dvd formatu.

Bester quartet vadinami savotišku fenomenu pasaulinėje muzikos rinkoje. Ansamblio skiriamasis ženklas - nepaprastai plataus stilistinio diapazono muzika, sugėrusi išskirtinius klasikinės, džiazo ir avangardinės muzikos elementus, geriausius šiuolaikinės kamerinės muzikos pasiekimus, iš kurių improvizuojant gimsta unikalios instrumentinės formos. Savitas, meniškai drąsus repertuaras, kurio pagrindą sudaro originalios ansamblio kompozicijos, lėmė itin spartų grupės išpopuliarėjimą visame pasaulyje bei pelnė aukštus kritikų įvertinimus. Bester quartet įrašė daug savo muzikos radijo ir TV fondams įvairiose pasaulio šalyse. Kvartetas bendradarbiavo su Johnu Zornu, Tomaszu Stanko, Grażyna Auguścik, Johnu McLeanu, Donu Byronu, Franku Londonu, Jorgos Skolias, Aaronu Alexanderiu ir kitais.

Kolektyvas grojo daugybėje prestižinių pasaulio salių Austrijoje, Belgijoje, Čekijoje, Estijoje, Italijoje, JAV, Kanadoje, Lenkijoje, Olandijoje, Prancūzijoje, Suomijoje, Švedijoje, Šveicarijoje, Taivanyje, Ukrainoje, Vengrijoje ir Vokietijoje.

Ilgalaikį bendradarbiavimą su legendiniu Johnu Zornu vainikavo aštuoni prestižiniu Tzadik leidybos ženklu pažymėti kvarteto albumai:
1. De Profundis (TZ 7143)
2. The Warriors (TZ 7157)
3. Bereshit (TZ 7183)
4. Sanatorium under the Sign of the Hourglass (TZ 7349)
5. Balan (TZ 7358)
6. Remembrance (TZ 8116)
7. Metamorphoses ( TZ 8170)
8. The Golden Land ( TZ 8178)
9. Krakoff ( For Tune 0011 [ 001] )

Muzikantai:
Jaroslaw Bester – akordeonas
Jaroslaw Tyrala - smuikas
Oleg Dyyak - akordeonas, klarnetas, mušamieji
Mikolaj Pospieszalski – kontrabosas

Spaudos atsiliepimai :
Ansamblio įkūrėjas ir variklis akordeonistas Jaroslawas Besteris, anot „The Wire“, „perėmė iš Astoro Piazzollos tango nuevo metodą ir panaudojo jį savo kompozicijose, grindžiamose žydų motyvais.“ Todėl „avangardo popiežiumi“ vadinamas Johnas Zornas „apibūdino jų grojimo stilių kaip „Taraf de Haiduks“ (žinomo rumunų ansamblio, grojančio klezmerio - čigonišku stiliumi) susitikimą su Astoru Piazzolla.“ („Jazz Forum“). „Bester Quartet“, bendradarbiaudamas su Johnu Zornu, išleido šešias kompaktines plokšteles prestižinėje Niujorko „Tzadik“ leidykloje. „Bester Quartet“ – „viena ypatingiausių pasaulio naujųjų klezmerio grupių, talentingai suderinanti senąjį ir naująjį pasaulį, beveik išnykusią kultūrą su gyvybinga prikeltąja.“ („Eyal Hareuveni Discuss“). Apie „Bester Quartet“ invaziją į Vakarų pasaulį spauda rašo taip: „Tegul ir ten muzika sujaudina ir priverčia verkti sielas, kuriose apsigyvens neišdildomas liūdesys.“ („Tygodnik Powszechny“).

http://besterquartet.com

Video:
http://www.youtube.com/watch?v=KlCQ74-rzNg
http://www.youtube.com/watch?v=Awf4OfjKm1M

Amžiaus cenzas: nėra
Vaikai nemokamai neįleidžiami.

Nuolaidos:
Lietuvos akordeonistų asociacijos nariams (50 proc. 1 bilietui) - į nuolaidos kodo laukelį įveskite LAA nario pažymėjimo numerį
Studentams (25 proc. 1 bilietui)
su Laisvalaikio kortele (25 proc. 1 bilietui) - į nuolaidos kodo laukelį įveskite pirmus 6 kortelės skaičius
Su OMNI ID klasikine kortele (10 proc. 1 bilietui) - į nuolaidos kodo laukelį įveskitei pirmus 11 kortelės skaičius
Su OMNI ID sidabrine ir auksine kortele (15 proc. 1 bilietui) - į nuolaidos kodo laukelį įveskitei pirmus 11 kortelės skaičius
Su ežio VIZA (15 proc. 1 bilietui)
Su Daily Card kortele (15 proc. 1 bilietui) - į nuolaidos kodo laukelį įveskitei pirmus 12 kortelės skaičius
Renginio vietoje būtina pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą.
Renginio nuoroda: http://www.akordeonofestivalis.lt/2013/


Įkelta: 2013-11-02 01:17:41
Atnaujinta: 2013-11-24 07:00:06

Susiję straipsniai


Komentarai ()


Tuo metu vykoAtgal

info@koncai.lt
867207342
Naujienlaiškis