Šiuo metu vyksta koncai.lt portalo atnaujinimas. Sekite naujienas mūsų Facebook paskyroje.

Gintaro dainos (įvykęs renginys)

15450 Data: 2014-11-28 (Penktadienis)
Laikas: 19:00
Miestas: Vilnius
Vieta: Šv. Kotrynos bažnyčia
Adresas: Vilniaus g. 30

Atlikėjai:
Valstybinis choras „Latvija” (Latvija)
Vilniaus miesto savivaldybės choras „Jauna Muzika”
Dirigentai: Maris Sirmais ir Vaclovas Augustinas

Gintarinė dovana iš Latvijos

Lapkričio 28 d. 19 val. Šv. Kotrynos bažnyčioje gintarinę dovaną įteiks Valstybinis choras „Latvija”, vadovaujamas dirigento Mario Sirmaiso. Ši dovana ypač brangi choro Jauna muzika, švenčiančio 25 gimtadienį, dainininkams.

Gamta apdovanojo gintarą išties puikių savybių puokšte – spindesiu, subtiliu spalvų žaismu, balkšvu blizgesiu ir kiek aštroku, jūros kvapu.

Senovės graikai ir romėnai žinojo apie savotišką, medaus spalvos legendinį Šiaurės akmenį ir minėjo jį kartu su auksu ir sidabru. Jų pasiuntiniai keliavo tolimą kelią iki Baltijos jūros krantų, ieškodami šio išliaupsinto akmens. Baltijos gintaras Romos imperiją pasiekė per trumpiausią transeuropinių mainų kelią – per Moravijos vartus Gintaro kelias vedė į Carnuntum miestą (netoli Vienos), tuomet per Zemeringą ir į Adrijos jūrą. Būtent Gintaro kelio dėka pirmą kartą baltai buvo paminėti ir istoriniuose įrašuose.

Apie Baltijos auksą ir yra naujoji „Latvijos” choro programa, tartum drobė, nuausta iš choro dainininkų balsų, poetinio žodžio ir muzikos komponavimo. Idėja parengti tokią programą kilo „Latvijos” choro meno vadovui Mariui Sirmaisui. Jis pakvietė dvylika poetų ir dvylika kompozitorių sukurti kūrinius, įprasminančius saulės akmens – gintaro – paslaptingumą.

Šiandien Maris Sirmais yra vienas pagrindinių Latvijos dirigentų. Ilgą laiką dirbęs su savo įkurtu, ne vieną laurą pelniusiu jaunimo choru “Kamēr”, Latvijos Filharmonijos moterų choru “Dzintars”, nuo 1997-ųjų iki dabar dirigentas vadovauja Latvijos valstybiniam chorui.
Be choro „Latvija” dirigentas nuolat koncertuoja su Latvijos nacionaliniu simfoniniu orkestru, taip pat su Rusijos Jurijaus Svetlanovo valstybiniu simfoniniu orkestru, Liepojos simfoniniu orkestru, Valstybiniu kameriniu orkestru Sinfonietta Rīga, Maskvos kameriniu orkestru Muscia Viva, Umeo simfoniniu orkestru (Švedija), styginių orkestru Helsinki Strings.

Māris Sirmais yra pagrindiniu Latvijos dainų dirigentas. Sukūrė ir įgyvendino ne vieną didelį projektą kaip Pasaulio Saulės Dainos, „Gintaro kelias” ir kt.
Vienuolika kartų buvo apdovanotas svarbiausiu Latvijos muzikos bendruomenės Didžiuoju Latvijos muzikos apdovanojimu, taip pat Latvijos nacionalinįiu apdovanojimu “Auksinis mikrofonas” už geriausius klasikinės muzikos įrašus.

Valstybinis Latvijos choras – visoje Europoje populiarus meninis kolektyvas, po kelių metų minėsiantis 75-ąjį jubiliejų. Choro repertuarą sudaro kūriniai nuo XIX-XX a. klasikinės Europos muzikos iki inovatyvių, įvairių žanrų šiuolaikinių kompozicijų bei filmų garso takelių įrašų.

Choras net septynis kartus gavęs Didįjį Latvijos muzikos apdovanojimą, o 2013-aisiais laimėjo Nacionalinį apdovanojimą už įrašus, kalsikinės muzikos kategorijoje.

Koncerto pabaigoje nuskambės kelios kompozicijos kartu su Vilniaus miesto savivaldybės choru „Jauna Muzika”, diriguojant pastarojo meno vadovui Vaclovui Augustinui.


Įkelta: 2014-11-07 02:02:40
Atnaujinta: 2014-11-28 07:01:09

Komentarai ()


Tuo metu vykoAtgal

info@koncai.lt
867207342
Naujienlaiškis