Šiuo metu vyksta koncai.lt portalo atnaujinimas. Sekite naujienas mūsų Facebook paskyroje.

Fueye Trinador (įvykęs renginys)

15455 Data: 2014-11-15 (Šeštadienis)
Laikas: 19:00
Miestas: Vilnius
Vieta: Šv. Kotrynos bažnyčia
Adresas: Vilniaus g. 30

Mercedes Krapovickas – bandonija, balsas
Camilo Pajuelo – gitara, čaranga, balsas


Per pasaulį ritasi domėjimosi tradiciniu muzikavimu banga: muzikantai tarsi archeologai tyrinėja, kokie deimančiukai ir akmenukai iš praeities sukloti į šiuolaikinio muzikavimo pamatus, ir kokiu cementu jie sutvirtinti. Jų atradimai virsta naujais nuostabiais kūriniais, supažindinančiais pasaulį su dar negirdėtais tolimų šalių muzikiniais lobiais. Toks kūrybinis procesas apvienijo du visiškai skirtingus muzikus į duetą „Fueye Trinador“, atveriantį Pietų Amerikos muzikinio paveldo paslaptis.
Dueto atliekama muzika – tai spalvingi žanriniai pasakojimai apie keliones po Pietų Ameriką, jos gamtą ir laukiančius nuotykius. Iš pampos centrinėje Argentinoje, kur klausosi tango ir milongų, „Fueye trinador“ keliauja į šiaurę, pažadindami nuostabią Corientes provinciją su linksmais chamamé ir polkos ritmais. Vėliau jų kelionė tęsiasi per Šiaurės -Vakarų Santiago del Estero, Salta ir Jujuy provincijas kartu su chacareros, zambos ir huayno garsais. Vos patekus į Boliviją, pasigirsta įspūdingi cuecos ritmai, o Čilėje - įstabios melodijos, primenančios Mapuche gamtovaizdį. Pažinti ir atskleisti šių kraštų tradicijas keliautojams padeda fueye ir trinador – nepakartojamas dviejų instrumentų junginys. Todėl dueto pavadinimas yra būtent toks. Žargonu „fueye“ tango kultūroje vadinama bandonija, kurios balsas išreiškia aimaną „fueye“ žmogaus – emigranto, kuriam nelabai sekasi. O antrasis žodis „trinador“ peruiečiams reiškia gitarą.
Bandonininkė, pianistė, kompozitorė, muzikologė, aranžuotoja Mercedes Krapovickas, muzikės kelią pradėjusi Pietų Amerikoje, gilinasi į tango žanrą. Anot jos, tango yra universalus, nes išreiškia įvairius jausmus ir jame dera daugybė skirtingos stilistikos elementų. Šį žanrą atlikėja traktuoja kaip galimybę suprasti muziką: pasitelkdama tango, Mercedes interpretuoja ir kitus muzikinius žanrus.Tai atsispindi ir jos atlikimo manieroje, praturtintoje tradicija bei emocijomis. Jos scenos partneris Camilo Pajuelo, iš Peru kilęs gitaristas ir muzikos tyrinėtojas, gilinasi į Andų gitaros ypatumus ir savo atradimus taip pat atskleidžia per įvairiapusę atlikėjišką veiklą. Abiejų muzikantų veikla tampriai susijusi su doktorantūros studijomis Helsinkio universitete.

Programoje: argentinietiški tango ir Bolivijos, Peru bei Čilės ritmai


Įkelta: 2014-11-07 02:02:55
Atnaujinta: 2014-11-15 07:02:15

Komentarai ()


Tuo metu vykoAtgal

info@koncai.lt
867207342
Naujienlaiškis