Šiuo metu vyksta koncai.lt portalo atnaujinimas. Sekite naujienas mūsų Facebook paskyroje.

Maestro ir jo mokinys (įvykęs renginys)

19460 Data: 2016-04-23 (Šeštadienis)
Laikas: 19:00
Miestas: Vilnius
Vieta: PIANO.LT koncertų salė
Adresas: Trakų g. 9/1 (įėjimas iš Kėdainių g.)

Pianistas Arkadij Sevidov ir jo mokinys Nikita Galaktionov Velykų festivalyje Vilniuje

MAESTRO IR JO MOKINYS

Antonas Rubinšteinas
Kaprizas d-moll op. 21 Nr. 2
Melodija F-dur op. 3 Nr. 1
Etiudas C-dur op. 23 Nr. 2
Valsas-kaprizas Es-dur op. 86
Romansas Es-dur op. 44 Nr. 1
Atlieka Nikita Galaktionov

Piotras Čaikovskis
Romansas f-moll op. 5
Sentimentalusis valsas
Vakaro svajos op. 19 Nr. 1
Noktiurnas cis-moll op. 19
Apmąstymai op. 19
Atlieka Arkadij Sevidov

Aleksandras Skriabinas
Preliudas E-dur
Etiudas fis-moll op. 8 Nr. 2
Sergejus Rachmaninovas
Etiudas-paveikslas es-moll op. 30 Nr. 5
Atlieka Nikita Galaktionov

Sergejus Rachmaninovas
Muzikinis momentas h-moll op. 16 Nr. 3
Melodija op. 3 Nr. 3
Elegija op. 3 Nr. 1
Preliudas cis-moll op. 3 Nr. 2
Atlieka Arkadij Sevidov
Balandžio 23 d. 19 val. jaukioje Piano.lt koncertų salėje klausytojų laukia susitikimas su Rusijos liaudies artistu, pianistu Arkadijumi Sevidovu ir jo mokiniu Nikita Galaktionovu. „Maestro ir jo mokinys“ – taip pavadinta programa, kuri su dideliu pasisekimu buvo pristatyta Jekaterinburge, Vienoje, Prahoje, Romoje, Taline. Maskvos valstybinės P. Čaikovskio konservatorijos profesorius Arkadij Sevidov jau seniai pažįstamas ir mylimas Vilniaus žiūrovų. Kartu su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru jis koncertavo Kongresų rūmuose, Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje skambino koncerte ir puikiai vedė meistriškumo pamokas. Retai tenka matyti meistriškumo kursų metu taip gausiai susirinkusią publiką ir taip audringai profesoriui plojančius studentus ir dėstytojus.
Kaip ir daugelis Centrinės muzikos mokyklos prie Maskvos valstybinės P. Čaikovskio konservatorijos abiturientų, Arkadij Sevidov vėliau tapo šios aukštosios mokyklos studentu, po to – aspirantu. Jo pedagogai – legendiniai Lev Oborin ir Eliso Virsaladze.
1970 metais tapo prestižinio P. Čaikovskio konkurso Maskvoje laureatu. Nuo tada daug koncertuoja Rusijoje ir už jos ribų. Pianistui suteiktas „Rusijos Federacijos liaudies artisto“ vardas. Šiuo metu – ir vėl gi laikantis tradicijos – Maskvos konservatorijos profesorius. Ypatingai studentų gerbiamas už savo linksmą būdą ir gebėjimą išradingai bei naujoviškai interpretuoti kūrinius. Publiką visuomet žavėjo jo atliekami Rachmaninovo, Čaikovskio, Bramso ir Šopeno kūriniai. Labi įdomu stebėti maestro fantazijos polėkį. Jis drąsiai laužo nusistovėjusias tradicijas. Daug kartų girdėta muzika staiga įsižiebia naujomis spalvomis ir siužetiniais posūkiais. Todėl jau daug metų jį lydi sėkmė ir šlovė.
Arkadijaus Sevidovo mokinys Nikita Galaktionovas gimė Maskvoje 1995 metais. Greitai išryškėjo ypatingi berniuko gabumai – absoliuti klausa ir unikali muzikinė atmintis. Tačiau iki devynerių metų jis nebuvo tikras kuriuo keliu – sporto ar muzikos - jam pasukti. Nikita yra vienintelis, per visą Centrinės muzikos mokyklos istoriją jos mokinys, turintis sportinės gimnastikos kategoriją.
Būdamas aštuonerių berniukas debiutavo Maskvos tarptautinių muzikos namų scenoje, kurioje kartu su Nacionaliniu Rusijos simfoniniu orkestru, vadovaujamu Vladimiro Spivakovo atliko Mocarto koncertą Nr. 8. Po dešimties metų, toje pačioje salėje, susirinkus gausiai auditorijai Nikita Galaktionov skambina retai atliekamą Antono Rubinšteino Koncertą Nr. 4. 2009 metais, per klaidą patekęs į vyresnę konkurso dalyvių grupę, tapo tarptautinio konkurso "11 concorso internazionale di musica EUTERPE" Korato mieste (Italija) pirmos premijos laureatu. Žiūri pirmininkė, devyniasdešimtmetė Lya De Barberiis (garsios Romos Conservatorio di Santa Cecilia profesorė), išgirdusi kai trylikametis Nikita skambina Ferenco Listo „Meilės svajas“ buvo sužavėta ir išpranašavo jam didelę ateitį. Nuo tada pianistas principingai nedalyvauja jokiuose konkursuose, bet labai daug koncertuoja. Vasarą surengė koncertinį turą Vokietijoje, rudenį skambino solinį rečitalį parodos, dedikuotos P. Čaikovskio jubiliejui atidaryme Vienoje, grojo prestižinėje Niujorko salėje „Carnegie Hall“, Maskvoje, Italijos miestuose, Taline.
Šį koncertą Lietuvos klausytojams dovanoja Slavų tradicinės muzikos mokykla drauge su Piano.lt ir Centrinės muzikos mokyklos prie Maskvos valstybinės P. Čaikovskio konservatorijos fondu. Centrinė muzikos mokykla įvairiais laikais į pasaulį išleido legendinius muzikus: violončelininką Mstislavą Rostropovičių, smuikininkus Leonidą Koganą ir Vladimirą Spivakovą, pianistus Ivo Pogoreličių, Andrejų Gavrilovą, Vladimirą Aškenazį, Nikolajų Petrovą, Michailą Pletniovą, Denisą Macujevą, kompozitorę Aleksandrą Pachmutovą… Ir mūsų dienomis ji dovanoja nuostabius artistus, kurie yra daugelio pasaulio scenų pasididžiavimas.


Irena Zacharova


Įkelta: 2016-02-11 02:00:43
Atnaujinta: 2016-04-23 07:00:10

Komentarai ()


Tuo metu vykoAtgal

info@koncai.lt
867207342
Naujienlaiškis