Šiuo metu vyksta koncai.lt portalo atnaujinimas. Sekite naujienas mūsų Facebook paskyroje.

Pirmasis koncertas. Estija (įvykęs renginys)

19997 Data: 2016-04-01 (Penktadienis)
Laikas: 19:00
Miestas: Vilnius
Vieta: Kongresų rūmai
Adresas: Vilniaus gatvė

KALLE RANDALU, fortepijonas
ESTIJOS NACIONALINIS SIMFONINIS ORKESTRAS
Dirigentas NEEME JÄRVI

PROGRAMOJE:
A. Pertas. Cantus in Memoriam Benjamin Britten
L. van Bethovenas. Koncertas fortepijonui ir orkestrui Nr. 4, G-dur, Op. 58
S. Rachmaninovas. Simfonija Nr. 1, d-moll, Op. 13

Šį pavasarį Vilniaus kongresų rūmuose net tris vakarus lankysis BALTIJOS ŠALIŲ ORKESTRŲ FESTIVALIS. Muzikinis renginys, pristatantis trijų Baltijos šalių muzikines kultūras bei tradicijas, stebins puikiai žinomais klasikos šedevrais bei nacionalinių kompozitorių kūriniais.

Pirmajame festivalio koncerte pasirodys estų pianistas KALLE RANDALU. Dar iki geležinės uždangos griuvimo Vakaruose išgarsėjęs pianistas baigė tuometinės Talino konservatorijos (dabar – Estijos muzikos ir teatro akademija) prof. Bruno Lukk fortepijono klasę, vėliau tęsė studijas Maskvos P. Čaikovskio konservatorijoje, kur studijavo prof. Lev Vlassenko klasėje. 1988 m. K. Randalu išvyko gyventi į Vokietiją, tęsė aktyvią solisto karjerą. 1994–1997 m. jis dėstė Fraiburgo universitete, nuo 1997 m. yra Karlsruės aukštosios muzikos mokyklos profesorius.

K. Randalu repertuare – per 50 koncertų fortepijonui, ilgas solinių ir kamerinių kūrinių sąrašas. Kartu su suomių dirigentu Juha Kangas jis yra atlikęs beveik visus V. A. Mocarto koncertus. K. Randalu taip pat atliko daug estų kompozitorių kūrinių, kurių nemaža dalis yra jam dedikuota.

Už visų P. Hindemito sonatų įrašus su kitais „Villa Musica“ muzikantais K. Randalu yra apdovanotas prestižiniais apdovanojimais – „ECHO Klassik“ ir Klasikos prizu Kanuose. 1999 m. Estijos muzikos ir teatro akademija įteikė pianistui garbės daktaro regalijas.

ESTIJOS NACIONALINIAM SIMFONINIAM ORKESTRUI diriguos maestro NEEME JÄRVI. Muzikinės dinastijos pradininkas N. Järvi yra vienas gerbiamiausių šių laikų dirigentų. Jis bendradarbiauja su žymiausiais pasaulio orkestrais bei didžiausiomis muzikos pasaulio žvaigždėmis.

Per savo ilgą ir itin sėkmingą karjerą maestro yra dirigavęs žymiausiems viso pasaulio orkestrams. Praėjusį sezoną jis buvo Romaninės Šveicarijos orkestro meno ir muzikos vadovas, taip pat šiuo metu užima meno vadovo pareigas Estijos nacionaliniame simfoniniame orkestre bei yra Hagos filharmonijos ir Detroito simfoninio orkestrų muzikos vadovas emeritas. N. Järvi turi vyriausiojo dirigento emerito titulą Geteburgo simfoniniame orkestre bei dirigento laureato vardą Karališkame nacionaliniame Škotijos orkestre. Maestro yra įvertintas daugybe tarptautinių prizų ir apdovanojimų, tarp kurių yra ir Šiaurės žvaigždės komandoro kryžius, kurį dirigentui įteikė Švedijos karalius Karlas Gustavas XVI-asis.


Įkelta: 2016-03-11 02:01:40
Atnaujinta: 2016-04-01 07:01:27

Susiję straipsniai


Komentarai ()


Tuo metu vykoAtgal

info@koncai.lt
867207342
Naujienlaiškis