Šiuo metu vyksta koncai.lt portalo atnaujinimas. Sekite naujienas mūsų Facebook paskyroje.

Mindauginės - tai valstybės diena! (įvykęs renginys)

21546 Data: 2016-07-06 (Trečiadienis)
Laikas: 14:00
Miestas: Vilnius
Vieta: LOFTAS
Adresas: Švitrigailos str. 29, Naujamiestis

Balius: Mindė Lietuvos Karalius!

Liepos 6 d., pirmojo ir vienintelio Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo proga menų fabrike „Loftas“ vyks vienos dienos mini festivalis visai šeimai, kurioje mažų ir didelių visą dieną lauks turininga ir šventiška programa.

„Balius: Mindė Lietuvos Karalius“ taps smagia alternatyva tradicinėms šios Valstybinės šventės minėjimams. Įdomiai prisiminti, pažinti ir švęsti Mindaugo karūnavimo dieną kviečiami visi - šeimos su mažais ar didesniais vaikais, seni ir jauni, draugų būriai ar pavieniai.

RENGINYS NEMOKAMAS!

Mažųjų šventės dalyvių nuotaika rūpinsis leidykla „Aukso žuvys“, kurios programoje vaikai daugiau sužinos apie Lietuvos karalių Mindaugą, žiūrės interaktyvų spektaklį ir dalyvaus istorinių spalvinimo knygų serijos vaikams „Mažųjų Lietuvos istorija“ kūrybinėse dirbtuvėse. Interaktyviame režisierės Saulės Degutytės („Stalo teatras“) spektaklyje, kurio metu bus naudojamas grafoprojektorius, vaikai patys galės dalyvauti spektaklio kūrime – atsakinės į klausimus, siūlys, kaip pasukti spektaklio siužetą ir netgi galės tapti karaliais ir karalaitėmis.

Kol mažieji pramogaus tėveliai galės įsitraukti į pokalbį-diskusiją. Lietuvių diplomatas, buvęs Lietuvos ambasadorius JAV Žygimantas Pavilionis, GLL (Global Lithuanian Leaders) steigėjas, valdybos narys ir verslininkas Mykolas Lepeška ir Rytis Juozapavičius, Transparency International Lietuvos skyriaus dalininkas, diskutuos apie šių dienų pilietiškumą ir bendruomeniškumą.

Mindaugo karūnavimo dieną visų šventės dalyvių „Lofte“ lauks ir neįprasta patirtis – jie taps liudininkais, kaip čia pat, „Lofto“ kieme ant sienos, gims gatvės meno kūrėjo Antano Dubros piešinys dedikuotas Karaliui Mindaugui.

„Lofto“ kieme vyks ir kūrybinės piešimo dirbtuvės, kurių metu atrinkti menininkai įprastiems konteineriams suteiks spalvingesnį gyvenimą. Originaliai išpaišyti, perdažyti, apipinti ar kitaip menininkų prisilietimą patyrę ir dekoruoti konteineriai atsidurs rugsėjo 2-3 dienomis vyksiančio festivalio „Loftas Fest“ meno erdvių ekspozicijoje.

Šventinėje „Lofto“ scenoje renginio dalyvių lauks nemokami koncertai. Savo kūriniais šventės dalyvius džiugins rokenrolo grupė BASI, praėjusią savaitę laimėję muzikos inkubatoriaus „Novus“ jaunų grupių konkursą.

Taip pat vyks „Šventinio bankucheno“ koncertas. Interneto hitu tapusiame kūrinyje „Lietuvos istorijos repas“ Šventinis bankuchenas supažindina su pagrindiniais Lietuvos istorijos vingiais – repo rimais papasakoja apie Lietuvos kunigaikščius, knygnešius, nepriklausomybę ir, žinoma, Karalių Mindaugą. Koncerto metu skambės ir kiti „Šventinio bankucheno“ kūriniai.

Vėliau į sceną lips Vidas Bareikis, o 21 val. drauge su visais pasaulio lietuviais bus giedamas Lietuvos himnas.

Šventinė Karaliaus Mindaugo dienos programa „Lofte“ prasidės nuo 14 val. Visai šeimai skirtas renginys – nemokamas.

Daugiau informacijos: www.menufabrikas.lt

Renginį iš dalies finansuoja LR kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba.


Įkelta: 2016-06-29 02:00:07
Atnaujinta: 2016-07-06 07:00:55

Susiję straipsniai


Komentarai ()


Tuo metu vykoAtgal

info@koncai.lt
867207342
Naujienlaiškis