Šiuo metu vyksta koncai.lt portalo atnaujinimas. Sekite naujienas mūsų Facebook paskyroje.

Andrius Žlabys: garsų romantika (įvykęs renginys)

21767 Data: 2016-10-21 (Penktadienis)
Laikas: 19:00
Miestas: Vilnius
Vieta: Kongresų rūmai
Adresas: Vilniaus gatvė

Andrius Žlabys, fortepijonas
Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras
Dirigentas Daniel Raiskin

Koncerto programoje:
R. Schumann. Koncertas fortepijonui ir orkestrui a-moll, Op. 54
L. van Beethoven. Simfonija Nr. 3 Es-dur, Op. 55

Prestižiniam „Grammy“ apdovanojimui nominuotas ANDRIUS ŽLABYS – vienas žymiausių šiuolaikinių lietuvių pianistų, jau pelnęs tarptautinį pripažinimą. Pasaulyje vertinamas už virtuoziškumą „be pastangų“, dosnų ir visaapimantį garso skambesį, užburiančias interpretacijas ir muzikinio suvokimo turtingumą, A. Žlabys fortepijono meno išvyko studijuoti į JAV ir netrukus ten buvo pastebėtas kaip „švytinti fortepijono viltis“ (dienraštis „The New York Sun“). Vėliau atlikėjas koncertavo su daugybe garsių pasaulio simfoninių orkestrų, tarp jų Niujorko filharmonijos, Bostono, Klivlando, Roterdamo, Buenos Airių ir kitais.

Šį vakarą pianistas skambins ROBERTO SCHUMANNO (1810–1856) Koncertą fortepijonui ir orkestrui – vienintelį įžymiojo vokiečių romantiko fortepijoninį koncertą, kurį parašyti paskatino jo žmona pianistė Clara Schumann, pati atlikusi šį kūrinį jo premjeros vakarą.

Antrojoje koncerto dalyje skambės žymioji LUDWIGO VAN BEETHOVENO (1770–1827) Simfonija Nr. 3, dar kitaip vadinama Herojiškąja ir originaliai dedikuota Napoleonui Bonapartui. Simfonija, žymėjusi kompozitoriaus kūrybingojo viduriniojo periodo pradžią, yra klasikinio stiliaus kompozicijos pavyzdys, pripildytas plačios emocijų gamos.

Šį vakarą orkestrui diriguos DANIELIUS RAISKINAS, tituluojamas vienu iš universaliausių jaunosios kartos dirigentų. D. Raiskinas garsėja ne tik plačiu repertuaru, savo gebėjimu žvelgti už populiariojo suvokimo ribų, bet ir ypatingu jautrumu bei aukščiausio lygio meistryste.


Įkelta: 2016-07-26 02:01:22
Atnaujinta: 2016-10-21 07:00:10

Susiję straipsniai


Komentarai ()


Tuo metu vykoAtgal

info@koncai.lt
867207342
Naujienlaiškis