Šiuo metu vyksta koncai.lt portalo atnaujinimas. Sekite naujienas mūsų Facebook paskyroje.

Pavel Giunter ir Edgars Saksons: Minimum / Maximum (įvykęs renginys)

21809 Data: 2016-11-11 (Penktadienis)
Laikas: 19:00
Miestas: Vilnius
Vieta: Kongresų rūmai
Adresas: Vilniaus gatvė

PAVEL GIUNTER, mušamieji
EDGARS SAKSONS, mušamieji
LIETUVOS VALSTYBINIS SIMFONINIS ORKESTRAS
Dirigentas BRIAN SCHEMBRI

Koncerto programoje:
G. Rossini. Operos „Šarka vagilė“ uvertiūra
P. Glass. Koncertas-fantazija dviem timpanistams ir orkestrui (2000 m.)
C. Franck. Simfonija d-moll

Išskirtinė programa ir vieni geriausių Baltijos šalių perkusininkų – šios galimybės neturėtų praleisti nei vienas tikras muzikos mylėtojas. Charizmatiškasis mušamųjų virtuozas, vienas ryškiausių Lietuvos perkusininkų, Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro koncertmeisteris ir ansamblio „Giunter Percussion“ vadovas – taip tituluojamas PAVELAS GIUNTERIS ypatingam koncertui pasikvietė ypatingą dueto partnerį. Jo kolega šiame koncerte – žymus latvių perkusininkas, Latvijos nacionalinio simfoninio orkestro koncertmeisteris ir Latvijos muzikos akademijos profesorius EDGARS SAKSONS.

Pirmojoje koncerto dalyje muzikos virtuozai atliks vieno žymiausių ir įtakingiausių XX a. amerikiečių kompozitoriaus PHILIPO GLASSO (g. 1937) Koncertą-fantaziją dviem timpanistams ir orkestrui. P. Glasso kūrybą kritikai priskiria minimalizmo krypčiai, tačiau pats kompozitorius šios etiketės vengia ir apibūdina save kaip klasicistą, kuriantį „muziką su pasikartojančiomis struktūromis“. P. Glassas yra sukūręs šiuolaikinių operų, kūrinių muzikiniam teatrui, simfonijų, koncertų, solo kūrinių, kamerinės ir kino muzikos. Už muziką kino filmams „Kundunas“ (angl. „Kundun“, 1997), „Valandos“ (angl. „The Hours“, 2002) ir „Skandalo užrašai“ (angl. „Notes on the Scandal“, 2006) kompozitorius net tris kartus yra nominuotas „Oskarui“.

Antrojoje koncerto dalyje klausytojai turės puikią progą išgirsti retai atliekamą žymiausią XIX a. belgų kompozitoriaus CESARO FRANCKO (1822–1890) kūrinį simfoniniam orkestrui – Simfoniją d-moll, kuri pripažįstama vertingiausiu kūrėjo darbu.

Šį vakarą orkestrui diriguos garsusis maestro iš Maltos BRIANAS SCHEMBRI. Iškalbingas muzikas, rankų mostais atjaučiančiai, švelniai ir didingai kuriantis muziką, savo darbe derina humanizmą ir aukštąjį meną. Pasaulyje dirigentas taip pat yra vertinamas už stilingą ir įtikinantį muzikos skambesį bei gebėjimą sukurti gyvybės pripildytą atmosferą.

Philip Glass – Koncertas-fantazija dviem timpanistams ir orkestrui (III dalis)
https://www.youtube.com/watch?v=-Zw7VEANh3A


Įkelta: 2016-07-29 02:01:30
Atnaujinta: 2016-11-11 07:00:11

Susiję straipsniai


Komentarai ()


Tuo metu vykoAtgal

info@koncai.lt
867207342
Naujienlaiškis