Šiuo metu vyksta koncai.lt portalo atnaujinimas. Sekite naujienas mūsų Facebook paskyroje.

Saulė Rinkevičiūtė: rudens serenados (įvykęs renginys)

21837 Data: 2016-11-25 (Penktadienis)
Laikas: 19:00
Miestas: Vilnius
Vieta: Kongresų rūmai
Adresas: Vilniaus gatvė

SAULĖ RINKEVIČIŪTĖ, smuikas
LIETUVOS VALSTYBINIS SIMFONINIS ORKESTRAS
Dirigentas GINTARAS RINKEVIČIUS

Koncerto programoje:
L. Bernstein. „Serenada“ smuikui solo su styginių orkestru, arfa ir mušamaisiais
S. Rachmaninov. Simfonija Nr. 3 a-moll, Op. 44

Šiame koncerte – reta proga išgirsti žymiųjų tėvo ir dukters duetą scenoje. Vienas garsiausių Lietuvos dirigentų, Nacionalinės premijos laureatas maestro Gintaras Rinkevičius ir jo vadovaujamas Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras šį vakarą akompanuos savo talentingajai dukrai – smuikininkei Saulei Rinkevičiūtei.

SAULĖ RINKEVIČIŪTĖ kaip solistė pradėjo koncertuoti būdama vienuolikos. 2010 m. ji su pagyrimu baigė Maskvos P. Čaikovskio konservatoriją, Maksimo Fedotovo klasę. Smuikininkė su skirtingais simfoniniais bei kameriniais orkestrais koncertuoja Lietuvoje, Latvijoje, Rusijoje, Baltarusijoje, Pietų Korėjoje. 2005 m. muzikė pradėjo sėkmingą karjerą kartu su savo seserimi pianiste Rūta.

Šveicarijoje gyvenanti S. Rinkevičiūtė – pastaruoju metu reta viešnia Lietuvoje, todėl šia proga klausytojams padovanos neeilinį kūrinį – įžymiojo amerikiečių kompozitoriaus, dirigento ir pianisto LEONARDO BERNSTEINO (1918-1990) Serenadą smuikui ir orkestrui. Nors L. Bernsteinas nerimavo, kad kūrinys neturi konkrečios literatūrinės programos, iš tiesų jis gimė kompozitoriui perskaičius Platono dialogą „Simpoziumas“, kuriame nagrinėjama meilės tema. Pasak L. Bernsteino, „muzika, kaip ir dialogas, yra visa eilė susijusių pokalbių apie meilę“. Tai darbas apie gilų žmogaus vidinės jėgos šaltinį, iš kurio gimsta gebėjimas kurti, bendrauti, mylėti.

Antroje koncerto dalyje klausytojai galės išgirsti SERGEJAUS RACHMANINOVO (1873–1943) Simfoniją Nr. 3, kuri savo melodine linija ir ritmu yra laikoma ekspresyviausia kompozitoriaus simfonija.


Įkelta: 2016-08-02 02:01:28
Atnaujinta: 2016-11-25 07:00:03

Susiję straipsniai


Komentarai ()


Tuo metu vykoAtgal

info@koncai.lt
867207342
Naujienlaiškis