Šiuo metu vyksta koncai.lt portalo atnaujinimas. Sekite naujienas mūsų Facebook paskyroje.

Jungtinės pajėgos (įvykęs renginys)

21867 Data: 2016-11-19 (Šeštadienis)
Laikas: 18:00
Miestas: Vilnius
Vieta: Kongresų rūmai
Adresas: Vilniaus gatvė

SOSTINĖS VARIO KVINTETAS
ŠV. KRISTUPO PUČIAMŲJŲ KVINTETAS

Koncerto programoje:
R. Giedraitis. „Vasaros muzika“
F. List. Vengriška rapsodija Nr. 2 (aranž. I. H. Cartwright)
H. Villa-Lobos. Kvintetas (choro formoje)
J. S. Bach. Tokata ir fūga d-moll (aranž. F. Mills)
S. Barber. „Vasaros muzika“
L. Bernstein. Siuita „Vestsaido istorija“ (versija decetui)

Pučiamųjų garsai nuo seniausių laikų siejami su didybe – jiems vieninteliams buvo leidžiama skelbti šventę ir pavojų, džiaugsmą ir gedulą. Šiame koncerte savo jėgas suvienys du garsūs kameriniai pučiamųjų ansambliai – Sostinės vario kvintetas ir Šv. Kristupo kvintetas, pateiksiantys savo klausytojams net 8 skirtingų pučiamųjų instrumentų garsų paletę.

SOSTINĖS VARIO KVINTETAS (įkurtas 1997 m.) po savo stogu subūrė dviejų didžiausių Lietuvos simfoninių orkestrų – Lietuvos valstybinio ir Lietuvos nacionalinio – koncertmeisterius ir muzikantus. Tai vienas iš daugiausiai koncertuojančių kamerinių ansamblių Lietuvoje, nuolatinis stambiausių Lietuvos kultūros renginių dalyvis, surengęs savo koncertus Italijoje, Švedijoje, Portugalijoje, Ispanijoje ir Japonijoje. Ansamblio programa įvairialypė – nuo renesanso iki šių dienų, nuo klasikos, džiazo iki pramoginės muzikos.

Tuo tarpu penkis Lietuvos ir tarptautinių konkursų laureatus vienijantis ŠV. KRISTUPO KVINTETAS (įkurtas 2003 m.) savo repertuare didžiausią dėmesį skiria šiuolaikinių ir ypač sudėtingų kompozicijų atlikimui, nors yra sukaupęs ir pluoštą senesnių epochų, įvairių stilių kūrinių. Kvintetas daug koncertuoja Lietuvoje, taip pat ir užsienio šalyse. 2007 m. kolektyvas pelnė pirmąją vietą Marselyje (Prancūzijoje) vykusiame tarptautiniame kvintetų konkurse, o 2008 m. Osakoje (Japonijoje) kamerinės muzikos konkurse ir festivalyje lietuviai užėmė IV-ąją vietą tarp 230 kolektyvų iš įvairių pasaulio šalių.


Įkelta: 2016-08-04 02:01:25
Atnaujinta: 2016-11-19 07:00:09

Susiję straipsniai


Komentarai ()


Tuo metu vykoAtgal

info@koncai.lt
867207342
Naujienlaiškis