Šiuo metu vyksta koncai.lt portalo atnaujinimas. Sekite naujienas mūsų Facebook paskyroje.

Gražiausios operų arijos (įvykęs renginys)

22326 Data: 2016-12-31 (Šeštadienis)
Laikas: 17:00
Miestas: Vilnius
Vieta: Kongresų rūmai
Adresas: Vilniaus gatvė

ASMIK GRIGORIAN, sopranas
IEVA PRUDNIKOVAITĖ, mecosopranas
LIETUVOS VALSTYBINIS SIMFONINIS ORKESTRAS
Dirigentas GINTARAS RINKEVIČIUS

Programoje gražiausios operų arijos.

Įspūdingą Naujųjų metų vakarą Vilniaus kongresų rūmų scenoje žibės dvi ryškiausios Lietuvos operos žvaigždės – charizmatiškosios Asmik Grigorian ir Ieva Prudnikovaitė. Talentingosios solistės klausytojus stebins gražiausiomis ir labiausiai jaudinančiomis arijomis iš žymiausių operų. Jaunosios operos novatorės ir operos meno ambasadorės savo kūryba ir aukščiausiu meistriškumu Lietuvoje ir pasaulyje siekia priartinti šį žanrą prie šiuolaikinių klausytojų. Gyvos ir jautrios kūrinių interpretacijos, drąsiai keičiamos atgyvenusios klišės – už tai jas įsimyli vis daugiau klausytojų, o operos žanrą iš naujo atranda net tie, kurie prieš tai juo nesidomėjo.

Egzotiška ir temperamentinga scenos numylėtinė ASMIK GRIGORIAN savo įspūdingą karjerą šiemet papuošė dar viena žvaigžde – aplenkusi dainininkes iš viso pasaulio, operos „Oskarais“ vadinamuose Tarptautiniuose operos apdovanojimuose Londone A. Grigorian pelnė apdovanojimą kaip geriausia jaunoji operos solistė. Turbūt ši pergalė neturėtų stebinti – savo karjerą pradėjusi dar studijuodama Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, dabar A. Grigorian jau turi tokį operos vaidmenų sąrašą, kurio pavydėtų bet kuris operos artistas. Solistė jau dukart apdovanota ir didžiausiu Lietuvos scenos meno apdovanojimu – Auksiniu scenos kryžiumi: už Violetos vaidmenį G. Verdi „Traviatoje“ (2005) ir Mrs. Lovett vaidmenį S. Sondheimo miuzikle „Svynis Todas: demonas kirpėjas“ (2010). 2014 m. šiam apdovanojimui ji buvo nominuota už įspūdingą Leonoros vaidmenį G. Verdi „Trubadūre“ (2014).

Savo charizma scenoje nenusileidžia ir kita Lietuvos operos pažiba – mecosopranas IEVA PRUDNIKOVAITĖ. Lietuvos muzikos ir teatro akademiją baigusi solistė 2006 m. tapo Tarptautinio dainininkų konkurso Kiolne (Vokietija) laureate. Nuo 2008 m. I. Prudnikovaitė yra Eseno (Vokietija) Aalto operos teatro solistė. Vienas ryškiausių dainininkės sukurtų vaidmenų – Karmen G. Bizet operoje „Karmen“ (2009), už kurį I. Prudnikovaitė apdovanota „Operos švyturiu“ kaip Metų operos solistė. Šalia Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro bei Eseno muzikinio teatro Vokietijoje, I. Prudnikovaitė taip pat yra dainavusi Latvijos nacionalinėje operoje bei Braunšveigo (Vokietija) operos teatruose. Solistė dažnai atlieka ir koncertines programas, tarp kurių viena mylimiausių – tango muzikos programa su ansambliu „4Tango“.


Įkelta: 2016-09-07 02:01:23
Atnaujinta: 2016-12-31 07:00:15

Susiję straipsniai


Komentarai ()


Tuo metu vykoAtgal

info@koncai.lt
867207342
Naujienlaiškis