Šiuo metu vyksta koncai.lt portalo atnaujinimas. Sekite naujienas mūsų Facebook paskyroje.

KJT Premjera! / Žvaigždės vardas - Metėlė (įvykęs renginys)

23242 Data: 2016-11-25 (Penktadienis)
Laikas: 19:00
Miestas: Klaipėda
Vieta: Klaipėdos kultūros fabrikas
Adresas: Bangų g. 5A

Žvaigždės vardas – Metėlė“

Režisierius – Jean-Cyril Vadi (Prancūzija)
Dramaturgija – KJT ir J. C. Vadi
Vaidina – Laima Akstinaitė, Justina Burakaitė, Karolina Kontenytė, Vaiva Kvedaravičiūtė, Rugilė Latvėnaitė, Artūras Lepiochinas, Simonas Lunevičius, Ieva Pakštytė, Paulius Pinigis, Donatas Stakėnas, Gytis Šimelionis, Asta Zacharovaitė, Donatas Želvys, Marija Žemaitytė, Justina Marija Vanžodytė ir kt.

Spektaklis „Žvaigždės vardas – Metėlė“ tiesiogiai siejasi su 30-osiomis Černobylio atominės elektrinės avarijos metinėmis ir yra skirtas šiai tragedijai paminėti. 1986 metų katastrofa – baisus, vis dar iki galo neatskleistas nusikaltimas. Pasitelkdami menines formas, KJT ir režisierius bei dramaturgas iš Prancūzijos Jean-Cyril Vadi nori kalbėti apie tai, kaip žmonijai gyventi ir išgyventi po panašaus mąsto katastrofų.
Kūrėjai atkreipia dėmesį ir į tai, kaip Černobylio atominės elektrinės avarija susijusi su visai neseniai įvykusia tragedija Fukušimoje. Nors nelaimes skiria 25 metai, tačiau atrodo, kad informacijos skleidimo būdai ir avarijos neutralizavimo priemonės jeigu ir buvo produktyvesnės, tai vis dėlto dar negali būti laikomos pilnavertėmis – Japonijos gyventojai kentėjo ir mirė kaip ir ukrainiečiai prie trisdešimtmetį, o visuomenei teliko piktintis ir gailėtis kad technologijų evoliucija vis dar negelbėja mūsų nuo pačių susikurtų pavojų. Besikartojančios tragedijos bei vis dar vykstanti atominės energijos plėtra verčia kūrėjus svarstyti šią temą ir liudija jos aktualumą.


Įkelta: 2016-10-29 02:02:55
Atnaujinta: 2016-11-25 07:01:04

Komentarai ()


Tuo metu vykoAtgal

info@koncai.lt
867207342
Naujienlaiškis