Šiuo metu vyksta koncai.lt portalo atnaujinimas. Sekite naujienas mūsų Facebook paskyroje.

Fortepijono grandai (įvykęs renginys)

23806 Data: 2016-12-10 (Šeštadienis)
Laikas: 17:00
Miestas: Kaunas
Vieta: Kauno valstybinė filharmonija
Adresas: L.Sapiegos g. 5

PETRAS GENIUŠAS (fortepijonas)
FALI PAVRI (fortepijonas, Indija)

Koncerto programoje skambės kompozitorių Franz Schubert, Frédéric Chopin, Maurice Ravel, George Gershwin kūriniai.

FALI PAVRI
Gimęs ir užaugęs Indijoje, šis pianistas į profesionaliąją sceną pakilo dar tebestudijuodamas Maskvos konservatorijoje, o įstojęs į doktorantūrą Karališkoje muzikos akademijoje Londone jau buvo spėjęs užsirekomenduoti ne vienoje Europos šalyje. Pastebėjęs šį talentingą atlikėją, žymusis violončelininkas Mstislavas Rostropovičius pakvietė F. Pavri muzikuoti kartu, ir jie surengė dideles koncertines gastroles po įvairius Indijos miestus.
F. Pavri yra universalus pianistas: su savo žmona violončelininke jis yra įkūręs duetą, scenoje pasirodo kaip „Rembrandt Piano Trio“ narys, koncertuoja su įvairiais orkestrais, instrumentininkais, dainininkais ir kompozitoriais. Viena iš jo aistrų – šiuolaikinė muzika.

PETRAS GENIUŠAS
Tarp Lietuvos atlikėjų P. Geniušas išsiskiria muzikinių interesų įvairiapusiškumu ir nuolatinėmis, dažnai rizikingomis naujų išraiškos formų, nekasdieniškų muzikinių ir dvasinių potyrių paieškomis. Meistriškai yra įvaldęs platų klasikinių, romantinių ir šiuolaikinių kūrinių repertuarą.
Neretai jį galima pamatyti ant scenos akompanuojantį dramos spektakliams, baletui ir net kabaretui, dalyvaujantį džiazo ir įvairius muzikos stilius kryžminančiuose projektuose. Jis nenuilstamai plečia savo muzikinį akiratį – nuo įvairių pasaulio tautų folkloro iki avangardinės muzikos, džiazo ir elektronikos. Grįžtamuoju ryšiu šie interesai praturtina ir Petro Geniušo klasikinio muzikavimo praktiką.

Pianistai P. Geniušas ir F. Pavri abu šiuo metu dėsto Karališkojoje Škotijos konservatorijoje Glazge. Būtent čia jie neseniai sutiko po studijų Maskvos P. Čaikovskio konservatorijoje. Laikas ir dideli atstumai juos buvo išskyrę, tačiau vėl suvedė.


Įkelta: 2016-12-01 02:00:23
Atnaujinta: 2016-12-10 07:02:21

Komentarai ()


Tuo metu vykoAtgal

info@koncai.lt
867207342
Naujienlaiškis