Šiuo metu vyksta koncai.lt portalo atnaujinimas. Sekite naujienas mūsų Facebook paskyroje.

ATIKA PILNA SUDĖTIMI + NAUJO ALBUMO PRISTATYMAS (įvykęs renginys)

8949 Data: 2013-11-16 (Šeštadienis)
Laikas: 20:00
Miestas: Vilnius
Vieta: Route 66
Adresas: Konstitucijos pr. 12

Jau šių metų lapkritį prasidės du mėnesius trūksiantis Dariaus Žvirblio ir jo naujos grupės koncertinis turas. Jis pretenduoja tapti ambicingiausiu per visą legendinio muzikanto karjeros istoriją. Nors grupės „Atika“ oficialiai nebėra, tačiau hitai „Tu Esi (Ir Šito Gana)“, „Ji Pabučiuos“, „Laimė Argentinoj“ ar „Himnai Ir Vėliavos“ – nemiršta. Šie puikiai žinomi kūriniai ir kiti, plačiajai publikai dar negirdėti įrašai sugulė į rinktinį albumą „Dešimt Metų Vienatvės“. 30-ies koncertų turo metu jie skambės netradiciškai: naujomis aranžuotėmis ir su naujais muzikantais.
„Atikos“ nėra, tačiau koncertinio turo metu į sceną Darius Žvirblis lips ne vienas. Kartu su juo gros buvęs bendražygis ir „Atikos“ gerbėjams puikiai pažįstamas Michailas Denisenko (grosiantis perkusiniais instrumentais), taipogi talkins ir nauji (o kai kam ir ne kartą matyti) veidai – Kostas Radlinskas (bosine gitara grojęs grupėje „Airija“) bei Saulius Kuzma (jaunas muzikantas-instrumentalistas, dažnai talkinantis „Sadūnams“). Koncertų metu grupės garsu rūpinsis profesionalus garso operatorius Andrius Čaplikas, dirbantis su tokiais atlikėjais ir grupėmis kaip „Arbata“ ir „Liūdni slibinai“.
CD „Dešimt Metų Vienatvės“ – tai 2003 – 2013 metų kūrybinį laikotarpį atspindintis, dešimties dainų rinktinis albumas. „Atikos“ lyderis D. Žvirblis peržiūrėjo visus grupės archyvus ir rado dainų, kurių įrašai iki šiol nebuvo skelbti ar įtraukti į oficialius grupės albumus. Pasak jo, šis albumas – greičiau istorinis dokumentas. Čia esama ir pačių pirmųjų studijinių grupės bandymų: „Tu Esi (Ir Šito Gana)“, įrašyta 2003 metų pradžioje ankstyvąja grupės sudėtimi arba kūrinio „Ji Pabučiuos“ versija, kurioje skamba styginiai instrumentai ir vaikų choras. Albume taipogi skamba 4 kūriniai, įrašyti albumui „Himnai Ir Vėliavos“, tačiau į jį neįtraukti: titulinės dainos alternatyvi versija, „Laimė Argentinoj“ bei „Gana (Japių Ir Hipių)“ radijo versijos, kurios radikaliai skiriasi nuo albume pasirodžiusiųjų, taipogi niekur neskelbtas dainos „Cezario Pjūvis“ studijinis įrašas. Kad be Dariaus Žvirblio „Atikoje“ dainas kūrė ir kiti, įrodo į albumą įtrauktas gitaristo Geistauto Špogio instrumentinis kūrinys pavadinimu „Barokinis“. Kitas instrumentinis įrašas, kurio autorius šį kartą pats D.Žvirblis, turėjo savo žodžius, tačiau jų nuspręsta atsisakyti, paskiriant šį kūrinį tragiško likimo mergaitei Sabinai, kuriai labai patiko „Atika“. Be to, archyvuose pavyko rasti ir mitais apaugusio, 2002-2007 metų koncertuose groto, į jokį albumą neįtraukto kūrinio „Amerika Toli“ įrašą. Albumą vainikuoja daina „Iš Geto Nr. 3“ – tai kūrinys, pradėtas 2007 metais, tačiau pabaigtas 2013 metų rudenį: grupės nariai susitikę studijoje nebuvo, o savo instrumentų solines partijas įrašė būdami toli vienas nuo kito: gitara ir vokalas įrašytas Zarasuose, bosinė gitara – Kretingoje, elektrinė gitara – Vašingtone. Ši daina, kaip ir albumas „Dešimt Metų Vienatvės“, anot grupės lyderio, – paskutinis taškas spalvingoje „Atikos“ istorijoje.
Darius Žvirblis ir jo naujos grupės nariai savo gerbėjams koncertų metu pažada jaukią, kamerinę atmosferą. Bus galima išgirsti tiek senų, puikiai „Atikos“ gerbėjams pažįstamų dainų, tiek ir naujesnių, tačiau ne ką prastesnių kūrinių, prisodrintų įdomiais, kai kada ir egzotiškais instrumentais. „Orientuojamės į žmogų, kuris nori ne masinio muzikos vartojimo, o bendravimo be tarpininkų, tiesiog iš širdies į širdį“ – tikina D. Žvirblis.
Kviečiame visus muzikos gurmanus į jaukius Dariaus Žvirblio grupės koncertą.

Durys 20:00
Kaina 10 Lt
Išankstinė staliukų rezervacija: +370 602 333 88
Staliukų kiekis ribotas.


Įkelta: 2013-11-04 19:42:58
Atnaujinta: 2013-11-16 07:00:15

Komentarai ()


Tuo metu vykoAtgal

info@koncai.lt
867207342
Naujienlaiškis