Į Lietuvą atvyksta „naujoji Etta James“
Netrukus į Lietuvą atvyksta naująja Etta James vadinama vokalistė su grupe „Freedonia“. Labiau bendruomene nei grupe save laikantis kolektyvas sulaukė pasaulio dėmesio taip pat bendruomenės dėka: jis gavo minios finansavimą pirmajam albumui. Kai to paties pavadinimo plokštelė išvydo dienos šviesą, „Freedonia“ iškart pelnė keletą apdovanojimų ir platesnio gerbėjų rato simpatijas – ypač tų, kurie svajoja, kad bliuzo, soulo ir džiazo legendos, tokios kaip Etta James, Marvin Gaye, Barbara Acklin, Jackie Wilson ir kitos dar šiandien būtų gyvos. Susipažinkite su netrukus Lietuvoje koncertuojančios grupės muzika ir ruoškite šokiams patogią avalynę koncerto vakarui.
Pirmoji daina – Beggin’ you:
https://www.youtube.com/watch?v=o7rS8dbL5sg
O „Freedonia“ atlikėjų klausiame: kada ir kaip nusprendėte susiburti į grupę? Kaip susipažinote vieni su kitais ir ką reiškia jūsų grupės pavadinimas?
Kartu mes praleidome daugybę metų, todėl dabar esame kaip viena šeima. O viskas prasidėjo nuo to, jog susitikome muzikos mokykloje. Tuomet mūsų tikslas buvo atostogas praleisti paplūdimyje grojant standartinius džiazo kūrinius. Nuo tada iki dabar tęsiasi didžiulė bei praturtinanti „Freedonia“ kelionė, kuri ir atsispindi mūsų šiandienos koncertuose.
„Freedonia“ buvo pramanytos respublikos, vadovaujamos Groucho Marx, filme „Duck Soup“ pavadinimas. Šis filmas yra sąmojinga, kandi bei linksma satyra politikos, karo ir korupcijos temomis, perteikta gryniausiu mums visuomet patikusiu „Marx Brothers“ (aut. komedijos aktorių grupė) stiliumi. Nors grupės vardą pasirinkome dėl begalinės simpatijos šiam filmui, tačiau po truputį pavadinimas įsitvirtino kaip koncepcija, kuri tikrai identifikuoja mus – grupę lygiaverčių menininkų, išlaikiusių savivaldą kolektyviniame projekte, finansuojamame publikos dėka (angl. crowdfunding). „Creative Commons“ licencijos ir atviras požiūris į publikos dalyvavimą atvedė prie aktyvios mūsų bendruomenės susiformavimo.
Antroji daina – Upside down:
https://www.youtube.com/watch?v=ffyGaXz6OC0
Kuris muzikantas padarė didžiausią įtaką jūsų grupei ir kuriamai muzikai? Ir žinoma, kokią muziką mėgstate klausyti patys?
Mums didžiulę įtaką padarė senosios įrašų studijos: „Motown“, „Stax“ ir „Atlantic Records“. O iš dabartinių įrašų neišsenkantis įkvėpimo šaltinis yra „Daptone“. Nė kiek neperdėdami sakome, kad yra tūkstančiai išties puikių atlikėjų, tarp kurių gali ir pasiklysti, ir iš kurių gali mokytis. Todėl nuolatiniai atradimai yra mūsų gyvenimo būdas.
Trečioji daina – Heaven bells:
https://www.youtube.com/watch?v=QETmhWPxN2U
Ar daug keliaujate su grupe? Kokia buvo pirmoji mintis gavus pakvietimą atvykti į Lietuvą?
Ilgą laiką keliavome po visą Ispaniją ir kaimynines šalis, tačiau iki šiol nebuvome koncertavę Baltijos šalyse. Esame susijaudinę ir laimingi, kad čia atvažiuojame. Mes labai laukiame kelionės į Lietuvą. Tai nuostabaus grožio šalis su giliomis tradicijomis, sena kultūra ir istorija. Žinoma, esame kažkiek girdėję apie Lietuvos muziką, daugiausia folklorą. Ir, be abejo, esame gerai susipažinę su jūsų krepšiniu.
Mes tikimės, kad žmonės į mūsų koncertą ateis su šokių batais ir energingai prisijungs prie mūsų. Mes pasistengsime, kad koncertas būtų linksmas ir įsimintinas visiems atėjusiems.
Koncertai vyks: Rugsėjo 3 d. 19 val. Mokytojų namų kiemelyje Vilniuje
Rugsėjo 5 d. 19 val. Ryšių kiemelyje 837, Kaune
Daugiau info: www.gmgyvai.lt
„Freedonia“ atlikėjai: Israel Checa – būgnai, Victor Aceituno – perkusija, kongas, bongas ir Fran Panadero – elektrinė gitara, Angel Pastor – gitara, Roberto Garcia – klavišiniai, David Perez – baritoninis saksofonas, Alejandro Fernandez – saksofonas ir fleita, Israel Carmona – trombonas, Luis Soler – trimitas, Maika Sitte – vokalas.