G. ir A. Storpirščiai vaikams dainuoja kartu su simfoniniu orkestru
Gedimino ir Ainiaus Storpirščių muzika klausytojus žavėjo dar tada, kai mažajam Ainiui tebuvo penkeri. Tuomet užbūrė jaukaus tėvo ir sūnaus dueto nuoširdumas, o šmaikščias dainas kartu traukė ne tik vaikai, bet ir suaugę. Kartu su Ainiumi užaugo ir visa karta, vis dar linksmai niūniuojanti dainų žodžius, suskambus pažįstamiems G. Storpirščio gitaros akordams. Po beveik 20 metų į sceną kaip tėvo ir sūnaus duetas grįžę aktoriai šiandien vėl dainuoja vaikams. Ir ne bet kaip, o pristatydami naują edukacinį projektą kartu su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru. Į tokį ypatingą koncertą visai šeimai garsūs aktoriai kvies jau balandžio 9 d. Vilniaus kongresų rūmuose. Ta proga kalbamės su G. Storpirščiu apie jo muzikinės kūrybos pradžią ir artėjantį koncertą.
Paklaustas, kaip gimė mintis imtis kūrybos vaikams, aktorius G. Storpirštis prisimena, kad dainas vaikams rašyti pradėjo dar studijuodamas aktorinį meistriškumą tuometinėje Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. „Jų reikėjo įvairiems etiudams ir diplominiams spektakliams“, – pasakoja aktorius. Viskas vystėsi natūraliai: „Vėliau savo kūrybos dainas dainuodavau savo vaikams vietoje pasakų, o šie mielai jas traukdavo kartu, kol užmigdavo. Todėl Ainis labai anksti pradėjo dainuoti kartu. Dabar man net atrodo, kad vienu metu jis pradėjo ir dainuoti, ir vaikščioti. O kai drauge išėjom į sceną, Ainiui dar nebuvo nė penkerių“, – ankstyvą sūnaus kelio scenoje pradžią prisimena G. Storpirštis.
Tačiau vaikystė netruko amžinai. Kartu su Ainiumi užaugo ir visa karta, mintinai mokanti jo, anuomet dar vaiko, kartu su įžymiuoju tėčiu trauktus linksmų ir nuoširdžių dainų žodžius. Dabar Ainis – jau žymus teatro aktorius, už vaidmenis spektakliuose apdovanotas Auksiniu scenos kryžiumi. Todėl praėjo nemažai laiko, kol tėvas ir sūnus nusprendė atgaivinti savo duetą. „Aišku, tada ir dabar mūsų bendravimas skiriasi – tai natūralu, – sako G. Storpirštis. – Tačiau ir tada, ir dabar mums labai smagu dainuoti kartu. Ainis irgi aktorius, tad mes kartu sprendžiam, kaip turi skambėti koncerto dainos. Repeticijos vyksta labai kūrybingai“, – džiaugiasi artistas.
Vis dėlto šiandien tėvo ir sūnaus duetą įprasčiau pamatyti įvairiuose bardų festivaliuose nei dainuojant vaikams. O jų edukacinis koncertas visai šeimai kartu su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru – visiškai naujas projektas. „Idėją surengti mūsų dainų koncertą kartu su orkestru pasiūlė orkestro vadyba, – pasakoja G. Storpirštis. – Taip išsipildė mūsų sena svajonė.“ Dainas jautriai ir išradingai aranžavus Tadui Šileikai, jos suskambo naujai ir vis dar taip pat linksmai ir nuoširdžiai, kaip prieš 20 metų.
Kas įkvepia žymius aktorius grįžti prie dainų vaikams? „Vaikystė – tai nuostabus ir stebuklingas pasaulis, o kurdamas vaikams vėl galiu į jį praverti duris“, – sako G. Storpirštis. „Mes visada labai laukiam susitikimų su vaikais, nes jie niekada nebūna vienodi. Ten labai daug erdvės improvizacijai“, – pasakoja žymus aktorius ir kviečia visus savo kūrybos gerbėjus nepraleisti šios ypatingos progos pasiklausyti jų dainų, atliekamų kartu su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, ir dainuoti kartu.
Koncertas visai šeimai „Gediminas ir Ainis Storpirščiai vaikams“ kartu su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, diriguojamu Ričardo Šumilos, vyks balandžio 9 d. 12 val. Vilniaus kongresų rūmuose. Bilietus galite įsigyti „Tiketoje“ ir Vilniaus kongresų rūmų kasose.